Gebe kadınların hemen hemen tamamının iki önemli endişesi vardır:

Bebeğim sağlıklı mı olacak

Bu endişeleri gidermek oldukça kolay. Bunun için hastanemizde gebelik süresince ve doğum esnasında yapılan takiplerle bebeğin sağlıklı doğması sağlanır.

Doğumda ağrı çekecek miyim?

Acaba doğum zor olduğu için mi kadınlar doğuma korku ile yaklaşır ve ağrı hisseder, yoksa korktukları için mi doğum güç olur?
Bu konuda yapılan araştırmalar sonunda endişe ve korkunun huzursuzluğa bunun da ağrıya neden olduğu tespit edilmiştir.
Tüm dünya normal doğumun daha fizyolojik olduğunu kabul etmektedir.
Gebelerin korku ve endişelerini azaltmak için doğum hakkında bilinçlendirilmeleri ve doğumu kolaylaştırıcı egzersizleri (günlük 5-10 dk) yapmaları sağlanır.
Kesin Sezeryan endikasyonu dışında tüm gebelere normal doğum tavsiye edilir. İstenirse normal ve sezeryan doğumlarda ağrısız doğum için yeni yöntemler (Epidural Anestezi ) uygulanır.

Tüp Bebek Ünitesi

Yeni kurulan Tüp Bebek Ünitesinde, modern donanımı, Jinemed uzmanlığı ve güvencesiyle İnterfilite (Kısırlık) tanı ve tedavisi ile ilgili kaliteli hizmetler verilmektedir.

İnfertilite ( kısırlık), bir yıl korunmadan düzenli cinsel ilişkiye rağmen gebe kalamama olarak tanımlanır.Kısırlık problemi olmayan bir çiftin her yumurtlama dönemi başına hamile kalabilme şansı %25 civarındadır.

Korunmayan normal çiftlerin % 57’si ilk üç ayda, % 72’si ilk altı ay içinde, % 85’i bir yıl ve %93’ü ise iki yılın sonunda gebe kalabilmektedir. Kısırlık sadece kadına ve erkeğe ya da her ikisine ait nedenlerle ortaya çıkabilir. Kısır çiftlerin yaklaşık % 30-40’nda erkek, %40-50’sinde ise bayan kısırlıktan sorumludur.

Kısırlık ile ilgili araştırma çiftin özelliklerine göre kişiselleştirilmeli, hızlı, güvenilir, ucuz ve en az invaziv olarak yürütülmelidir.
1 yıl çiftlerin düzenli ilişki ve korunmamalarına rağmen gebe kalamamaları durumunda mutlaka bir doktora başvurmaları gerekir.

Birim Doktorlarmız

Op. Dr. Özlem Çaylan CANITEZ


Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /home/baharhas/public_html/site/wp-content/themes/pharmaplus-theme/functions-theme.php on line 1136

Op. Dr. Gönül Duran DOYRAS


Warning: substr() expects parameter 3 to be long, string given in /home/baharhas/public_html/site/wp-content/themes/pharmaplus-theme/functions-theme.php on line 1136