Bölümümüz Genel Cerrahinin içerdiği tüm konularda (meme hastalıkları, tiroid hastalıkları, yemek borusu hastalıkları, mide-barsak hastalıkları, karaciger-safrakesesi-pankreas-dalak hastalıkları, hemoroidal hastalıklar,kasık fıtığı-ameliyat yeri fıtığı-mide fıtığı hastalıkları,kıl dönmesi hastalığı, apandisit) deneyimli kadrosu ile son teknolojik olanaklarla tanı koymakta ve tedavi etmektedir.

Modern ve ileri teknoloji ile donanımlı ameliyathanemizde diğer ameliyatların yanısıra laparoskopik ameliyatlar(laparoskopik safra kesesi, tek delikten laparoskopik safra kesesi, laparoskopik apandektomi, laparoskopik kasık fıtığı-göbek fıtığı-ameliyat yeri fıtığı-mide fıtığı operasonu,laparoskopik dalak operasyonu) yapılmaktadır.

Kıl dönmesinin tedavisinde tekrar etme riski en az olan flepli operasyonlar yapılmakta olup,uygun vakalarda kristalize fenol ile tedavi uygulanmaktadır.

Endoskopi ünitemizde uyutularak gastroskopi ve kolonoskopi yapılmaktadır. Hemoroidal hastalıklarda ise ; uygun vakalarda ameliyatsız tedavi olan RBL (bant ligasyonu) işlemi uygulanmaktadır.

Ameliyatlarda gerektiğinde anında dondurarak patolojik inceleme hastane içinde yapılabildiğinden tümör cerrahisi özellikle meme kanserinde meme koruyucu cerrahi)işlemleri güvenle gerçekleştilmektedir.

Birim Doktorlarmız